Storczyki Wiki
Advertisement

Dzięki możliwościom Wikii powstała pierwsza w Polsce i druga na Świecie Encyklopedia o storczykach, którą może edytować każdy kto tylko chce i kiedy chce. Projekt ten jest w pełni darmowy zarówno dla obecnych jak i nowych jego użytkowników. Dlatego wiedza zgromadzona w jednym miejscu może trafić za darmo do wielu pasjonatów.

Przez utworzenie swojego konta, a następnie edycję w Encyklopedii automatycznie staniesz się częscią dużej wikispołeczności. Wielu innych użytkowników, którzy edytują na licznych projektach, wniesie swoje doświadczenie w dziedzinie edycji w nowo powstałe wiki. Centrala Wikii dostarcza miejsce dla wszystkich społeczności, aby te mogły zebrać się i zająć problemami pojedynczych wiki.

Hosting na Wikii zwalnia Cię od obowiązku instalowania silnika MediaWiki oraz troszczenia się o serwer i opłaty z tym związane. Na stworzenie nowych stron wystarczą minuty, nie musisz przy tym myśleć o sprawach technicznych, takich jak instalacja i tworzenie kopii zapasowych, czy wykupowanie potrzebnego miejsca na serwerach i opłacanie domen. Hosting odbywa się na ciągle rozbudowywanej sieci serwerów Wikii w profesjonalnej, dużej serwerowni (tej samej, która odpowiedzialna jest za hosting Wikipedii i innych projektów Fundacji Wikimedia), zapewniając ciągłą dostępność informacji.

22 najważniejsze powody, aby używać Storczyki Wiki[]

 1. Najlepsza na całym Świecie pomoc od społeczności. Jesteśmy tymi samymi osobami, które stworzyły Wikipedię.
  • Nie ma lepszego miejsca na promowanie tego, co Cię pasjonuje, niż wiki. Wikia jest po to, aby społeczności pasjonatów mogły się łączyć i razem promować swoje hobby.
  • Zajmowanie się wiki w większej społeczności jest rzeczą ekscytująca, przeradzającą się czasami w wyzwanie. Jeżeli masz pytania, my mamy na nie odpowiedzi.
  • Wikia stara się zarządzać najróżniejszymi wiki, bez różnicy, czy dużymi czy wręcz przeciwnie, w taki sposób, aby było to tak proste, jak to tylko możliwe. Słuchamy naszej społeczności i pracujemy nad nowymi narzędziami, które pomogą Ci w pracy.
  • Wikia posiada wiele zbliżonych zainteresowaniami społeczności. Oznacza to, że możemy wypromować twój pomysł wśród innych ludzi należących do społeczności Wikii, co pozwoli Ci rozkręcić nowe wiki, jeśli zechcesz skorzystać z takiej pomocy.
  • Wywodzimy się z Wikipedii, wiemy co jest ważne i co robić, żeby nie namieszać. Wiemy, że naszą pracą jest pomaganie Ci.
 2. Wikia używa wyłącznie oprogramowania MediaWiki, które jest wysoce konfigurowalne, obsługuje ponad 200 języków, jest częścią open source i posiada wiele innych zalet niedostępnych w innych silnikach wiki.
 3. Rozszerzenia takie jak hieroglify dostepne są na żądanie. Rozszerzenia jak timelines są od razu zainstalowane w Wikii.
 4. Stajesz się częścią wielkiej społeczności, z pełnym wsparciem technicznym.
 5. Czarna lista spamerów i możliwość zabezpieczania stron przed wandalizmami.
 6. Wsparcie dla komunikacji wewnątrz wiki, poprzez listy mailingowe, kanały IRC i strony dla społeczności w Centrali Wikii.
 7. Wolna licencja zapewniająca, że wszystko to pozostanie darmowe.
 8. Download bazy danych – dane, które wprowadzisz do jednej z Wikii, nigdy nie pozostaną w niej uwięzione.
 9. Strony otwarte do edycji. Żadnych denerwujących ukrytych dla wybranych stron oraz brak potrzeby logowania.
 10. Raz się zalogujesz – i to wszystko. Możesz edytować z jednego konta wszystkie hasła/artykuły.
 11. Ostatnie zmiany są dostępne również przez kanał RSS.
 12. Upload umożliwia przesyłanie obrazów czy plików dźwiękowych.
 13. Możliwość dostosowania stylu strony i nawigacji do własnych potrzeb.
 14. Osobiste listy obserwowanych, które pozwolą śledzić losy stron, którymi jesteś zainteresowany.
 15. Edycja paska narzędzi, aby znalazły się w nim najpotrzebniejsze narzędzia.
 16. Prosta w obsłudze wyszukiwarka, która dogłębnie przefiltruje całą zawartość nie tylko Wikii, na której szukasz, ale i na innych wikiach, gdzie możesz znaleźć dodatkowe informacje.
 17. Automatyczna lista nowych, starych, najczęściej odwiedzanych i najstarszych stron, stron z błędnymi tytułami, listy grafik, użytkowników, adminów i wiele innych stron specjalnych.
 18. Różnorodność preferencji użytkowania - dostosuj Wikię, aby użytkowanie był łatwiejsze.
 19. Łatwe kategoryzowanie i tagowanie haseł i grafik – przeglądanie w danych kategoriach jest łatwiejsze, niż sądzisz. Wszystko na dany temat w jednym miejscu.
 20. Szczegółowe statystyki podają aktualną ilość użytkowników, artykułów, wizyt w Encyklopedii, potrzebnych stron i wiele, wiele więcej.
 21. Każda edycja jest przechowywana, co tworzy wygodną w przeglądaniu historię haseł. Dzięki temu możesz sprawdzić, co się działo z danym hasłem w przeszłości i powrócić do poprzednich jego wersji, co ułatwia walkę z wandalizmami.
 22. Dzięki każdej Wikii możesz się dzielić z innymi różnymi informacjami.

Jeśli uważasz, że Wikia daje ci jeszcze więcej, niż jest to opisane w powyższej liście, dopisz to w stronie dyskusji tego hasła.

Advertisement